Masáže

Masáže, ať klasické nebo jiný zvolený druh, jsou jednou z nejstarších a nejpřirozenějších léčebných metod, které Vám mohou pomoci udržovat vaše zdraví v přirozeném stavu.Léčivá moc masáže odstraňuje stres, uvolňuje a omlazuje a dává vám blahodárný pocit zdraví.

Zaposloucháte se do tónů relaxační hudby a ponoříte se do hluboké, ničím nerušené relaxace. Budete vnímat blahodárné působení doteků a vůně exotických, květinových i dřevitých silic. Můžete pod vlivem masáže i usnout a probudit se jako nový člověk. Pro různé typy potíží je možné zvolit různé druhy masáží.

Člověk ovšem nemusí trpět žádnými zdravotními neduhy k tomu, aby si jednou za čas udělal dobře, zapomněl na veškeré starosti, zašel si na masáž a dopřál si chvíli relaxace, uvolnění a nechal o sebe pečovat druhé.

 • Klasická masáž

  Odstraňuje únavu, posiluje a regenerace organismus, odstraňuje ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva, uvolňuje a mobilizuje. Masíruje se šíje, záda, zadeček, nohy, ruce, – vše je možné kombinovat nebo masírovat jednotlivě.

 • Indická masáž hlavy, Antistresová masáž

  Tato mimořádná masáž hlavy ulevuje od napětí a stresu, kterému jsme neustále vystavováni. Dovede vás k maximální relaxaci a uvolnění. Působí jako opravdový lék na různé bolesti a napětí ve svalech krku a ramen. Zbavuje dále obrovské psychické zátěže, takže se budete cítit jako znovunarození. O výborných účincích na vlasy a pokožku není sporu. Masáž se provádí vsedě na pohodlné židli či křesle, při intimním osvětlení, klient je oblečený v pohodlném triku, nepoužívá se žádný olej.

 • Hot Stones – masáž lávovými kameny

  Horké kameny mají schopnost udržet dlouho vysokou teplotu a odvádět z těla toxické látky. Masáž dokáže navodit báječné pocity úlevy a relaxace, svojí vibrací a teplem kameny ovlivňují energetické dráhy v těle, působí blahodárně na mysl a perfektně uvolňují zatuhlé svaly. Skvěle se osvědčuje kombinace klasické masáže a masáže lávovými kameny. V základním čase jsou ošetřeny záda a šíje, nohy a chodidla. V prodlouženém čase jsou to navíc i ruce, dekolt a obličej.

 • Manuální lymfodrenáž

  Je jemná hmatová technika, která pomáhá rozproudit mízní systém, podporuje tok lymfy, což vede k odstraňování škodlivin z těla, zlepšuje celulitidu a pokožku celého těla. Je vhodná pro ošetření unavených končetin, používá se k ošetření otoků (zvrknutí kotníku, modřiny, pooperační stavy).Zvyšuje imunitu, je vhodná před operacemi. Po sportovní aktivitě lépe odvádí z těla toxické látky (kyselinu mléčnou). Odstraňují se nečistoty a odpadní látky z těla. U manuální lymfatické masáže se nepoužívají žádné oleje, masážní emulze, ani jiné přípravky. Masáž je velice příjemná.

 • Aromaterapeuticko-holistická masáž

  Zahrnuje ošetření celého těla od konečků prstů u nohou až po vlasovou část hlavy.

  Velice dobře harmonizuje nervovou soustavu, uvolňuje, navozuje hlubokou relaxaci, zbavuje stresu, ulevuje při psychosomatických obtížích. Pomáhá rozproudit lymfatický tok, čímž nastartuje či podpoří detoxikační procesy v těle. Díky kvalitním rostlinným olejům regeneruje, vitalizuje a vyživuje pokožku celého těla. Tato masáž příznivě ovlivňuje krevní oběh, nervový systém a trávení.

  Celková masáž těla (záda, šíje, nohy, ruce, hlava) trvá cca 80 minut. Protože éterické oleje po masáži zůstávají v organizmu, není vhodné je hned smývat. Pokožka je po masáži vláčná a hydratovaná. Po masáži by klient neměl provozovat náročné fyzické ani psychické úkony, také by se měl vyhýbat dlouhé koupeli, těžkému jídlu, přemíry kávy, alkoholu či cigaretám. Při masáži dochází k uvolňování toxinů a je třeba hodně pít, nejlépe čistou vodu. Reakce jsou velmi individuální, od přílivu energie až po větší únavu.

  Masáž není vhodná:

  • u onkologických onemocnění
  • v případě onemocnění HIV, hepatitidy, epilepsie
 • Kineziotaping – kineziologické tejpování

  Kineziotaping neboli tejpování znamená lepení pružných pásek na kůži. Není to metoda léčby pouze pro sportovce, ale pro každého z nás, koho něco bolí. Podle směru nalepení pásek a podle zvoleného napětí dovedeme svaly aktivovat nebo uvolňovat. Tejpy vás neomezují v pohybu. Mohou se i namočit a na jejich funkci se nic nezmění.Tejpy budou nalepeny několik dní. Sundat je pak můžete sami. Používané tejpovací pásky nevyvolávají žádné alergické reakce.

  Uplatnění kineziotapingu: bolesti páteře, kloubů, šlach a svalů, při sportu, vyrovnání nesprávného držení těla, při syndromu karpálního tunelu, při otocích a hematomech, zlepšuje průtok krve a lymfy, prodlužuje účinky masáží, zmírňuje menstruační bolesti, nadměrném a častém přetěžování svalů a kloubů (tenisový loket), podvrtnutí, vykloubení.

 • Masáž obličeje a dekoltu lávovými kameny

  Masáž obličeje pomocí nahřátých lávových kamenů je nezapomenutelný zážitek. Lávové kameny mají specifické vlastnosti. Velmi dobře předávají teplo, což je příjemné a uvolňující. Když chladnou, odčerpávají z těla negativní energii. Teplo kamenů uvolňuje z podkoží a z oblasti ztuhlých svalů obličeje odpadní látky a toxiny, které se podílejí na tvorbě vrásek a procesu stárnutí. Tato masáž regeneruje pleť, odstraňuje únavu, svalové napětí a bolesti hlavy. Obnovuje tok energie v těle. Chladnými kameny se masíruje pouze obličejová část. Jejich působením se vyrovnávají vrásky, zpevňuje pokožka a stahují se póry. Na konci masáže pocítíte stav hluboké relaxace a klidu.

 • Čokoládová masáž a zábal

  Čokoládové masáži se ne nadarmo říká perla mezi masážemi. Tato exkluzivní procedura působí na všechny smysly a dodává člověku dobrou náladu. Je také výborná na vyhlazení a zkrášlení pokožky, odplavuje toxické látky z těla a uvolňuje ztuhlé svaly. Působí výborně proti celulitidě a zanechává pokožku jemnou, vláčnou a dokonale hebkou. Díky čokoládové masáži a zábalu vstřebává tělo přes pokožku vitamíny, aminokyseliny, minerály a antioxidanty. Má také příznivý vliv na činnost srdce a detoxikaci organismu. Čokoládová masáž je známá svými omlazovacími, antidepresivními a afrodiziakálními účinky, má schopnost aktivovat látkovou výměnu, působit proti zadržování vody (otoky) a detoxikuje organizmus. Čokoláda stimuluje v mozku tvorbu dopamínu, uvolňuje enforfíny a serotonin – zdroje štěstí.

 • Anticelulitidní masáž s ozonovým zábalem

  Liftingová masáž neboli anticelulitidní masáž je velmi účinná masáž v boji proti celulitidě a vypnutí pokožky, formování postavy a zlepšení kvality pokožky. Celulitida se projevuje především u žen a to díky odlišnému uspořádání podkožního vaziva než je u mužů. Dále souvisí s odpadními látkami v buňkách a mezibuněčných prostorách a jejich špatným odváděním lymfatickým systémem. Celulitida se vyskytuje i u velmi štíhlých žen.

  Pro zlepšení účinku anticelulitidní masáže je doporučeno doplnit masáž o ozónový zábal speciálním krémem s aktivním ozonem. Ozón působí proti celulitidě, vyhlazuje strie, drobné žilky a vypíná kůži. Zábal by měl být na pokožce aplikován cca 15 minut, kdy budete moci relaxovat opět na lehátku. Po tuto dobu vám nabízím speciální bonus k této masáži – masáž hlavy bez použití oleje. Účinek je patrný často již po první masáži, ale k viditelnému zlepšení je nutno absolvovat několik procedur (alespoň 5x, ideální je 10x) a poté pravidelné opakování alespoň 2-3x za ročně.

  Účinky anticelulitidní masáže:

  • vyhlazování kůže a mizení pomerančového efektu
  • odstranění drobných nedostatků kůže, strií
  • lepší vstřebávání tuků na problematických místech
  • aktivace svalové struktury a rozrušení tukové tkáně
  • zlepšení krevního oběhu
   Kdy a pro koho je anticelulitidní masáž nevhodná?
  • při srdečních, cévních a oběhových potížích
  • při zánětech a křečových žilách, při cévním onemocnění
  • při těhotenství
  • při akutním bakteriálním nebo virovém onemocnění, horečce, zánětu
  • u onkologických onemocnění
  • u kožních problémů, modřin, poranění kůže
 • Body Wrapping

  Nový trend přírodních procedur pro boj s celulitidou a tukovými polštářky!

  Účinky gelové techniky:

  • výrazné odstranění celulitidy
  • redukce tukových polštářů
  • zpevnění ochablé pokožky (po těhotenství, kavitaci, dietách) – pokožka je viditelně hladší
  • příznivý vliv na poporodní strie, metličky
  • hluboká detoxikace

  Aktivní gely CELLO obsahují 35 různých éterických olejů, které jako aktivní účinné látky vedou k dosažení vynikajícího výsledku s dlouhodobým efektem. Dostávají se nám do krevního oběhu a svou vůní navozují aromaterapeuticko-hubnoucí účinky. Výsledný efekt pozná zákaznice okamžitě.

  Aktivní gely CELLO jsou symbolem pro přírodní péči a luxus, znamenají vysokou kvalitu a splňují i nejnáročnější požadavky profesionálů z oblasti krásy. Základní účinnou látkou je skořicový olej, který aktivuje regeneraci buněk a vede k odbourávání tukových buněk. Pomerančový olej aktivuje spalování tuků. Rozmarýn, eukalyptus a máta peprná prohřívají a prokrvují vazivové tkáně. Dochází současně k aktivaci lymfy a tím k odvádění zplodin z tkání.

  Již KLEOPATRA ve starém Egyptě využívala zázračných terapeutických účinků éterických olejů k formování a omlazení pokožky celého těla. Myslíte, že celé dny běhala kolem paláce k dosažení krásné postavy? Celé dny se nechala masírovat a využívala kouzelnou sílu a vůni těchto olejů. S péčí našich se i Vy budete cítit jako Kleopatra.

  Pro dosažení maximálních výsledků je optimální 1 kůra, která obsahuje 6 zábalů v průběhu 3 týdnů.

  K udržení a zintenzivnění dosaženého úspěchu doporučujeme následnou péči zábalem 1 – 2x za měsíc.

  První fáze spočívá v nanášení speciálního gelu. Následuje vlastní wrapping, jenž podporuje vstřebání účinných látek. Ten aktivuje lymfatický systém a podpoří odstranění toxinů z organismu.

  Principem wrappingu je rovnoměrná komprese na všechny ošetřované partie. Tlak, který vyvíjí fólie zvenku, způsobuje nárůst vnitřního tlaku v mezibuněčném prostoru. Tímto jsou lymfatické a krevní cévy připraveny odvádět přebytečné tekutiny spolu se zplodinami ven z těla.

  Druhá fáze nanesení a vmasírování masky z Aloe Vera, která dokonale revitalizuje a hydratuje pokožku.

  Třetí fáze – domácí péče.

  Délka procedury- cca 50 min.

  TIPY A TRIKY pro domácí péči:

  • pitný režim – pijte minimálně 1,5 – 2 l vody
  • správné stravování – jezte pomalu, vychutnejte si každé sousto.
  • ovocné a zeleninové složky ve vaší stravě – denně snězte 5 dílků ovoce a zeleniny
  • pohyb – hýbejte se!! Denně se věnujte pohybové aktivitě alespoň 20 minut, nejlépe 3x týdně 1 hodinu
  • domácí péče – masáž kartáčkem aktivuje prokrvení, střídavé sprchování teplou a studenou vodou podporuje látkovou výměnu. Pijte speciální detoxikační čaje, používejte i doma speciální produkty pro problémové oblasti.
 • Teplý parafínový zábal

  Parafín je speciální vosk (získává se při destilaci ropy), který má schopnost zadržovat teplo. Prohřívá, uvolňuje, zvyšuje krevní oběh a otevírá póry. Jeho účinky jsou zdravotní i estetické.

  Zábalem dochází k celkovému prohřátí, prokrvení a hydrataci ošetřené pokožky. Během zábalu dochází k předání tepla a účinných minerálů do pokožky, zvyšuje se její prokrvení, změkčení, zároveň má blahodárný vliv na drobné klouby, uvolňují se svalové spazmy. Mezi nejoblíbenější patří parafínové zábaly rukou a nohou. Pravidelnými parafínovými zábaly se docílí nejen zpevnění nehtů, krásné a hedvábné pokožky, jejímu viditelnému a okamžitému omlazení, ale dojde k uvolnění drobných kloubů, ztuhlého zápěstí, které jsou následkem jednostranné námahy např. při práci na počítači. Může řešit i problém chodidel – řeší popraskané paty, lokálně zvyšuje prokrvení – tzv. problém studených nohou.

   

   

   

PEDIKÚRA

Profesionální přístrojová pedikúra nabízí kromě velmi žádaného estetického ošetření též bezbolestné, kvalitní a pečlivé ošetření nohou tzv. na sucho, tedy bez namáčení a bez použití ostrých nástrojů za pomoci speciálního podiatrického přístroje. Vše probíhá na bázi broušení.

Nejrozšířenější problémy – například kuří oka, zarostlé nehty, deformované nehty, hyperkeratózy (nadměrné ztluštění a rohovatění kůže) a různé prasklinky, se odstraňují výbrusem bez bolesti a krvavých poranění. Při pravidelné údržbě touto metodou dochází k pomalejšímu nárůstu suché kůže. Je nenahraditelná při ošetření mykotických nehtů. Další velkou předností přístrojové pedikúry je DOKONALÁ HYGIENA (použití sterilizátoru, kvalitní dezinfekční prostředky).

Profesionální přístrojová pedikúra je metoda velmi bezpečná a doporučována i pro osoby s diagnózou diabetu.

Ošetření je bezbolestné, vysoce bezpečné, bez rizika přenosu infekce či mykóz. Proti klasické metodě je zde umožněno nadstandardní ošetření nehtů, vybroušení i hlubokých kuřích ok a přesné odstranění zrohovatělé kůže bez porušení integrity kůže či nechtěnému říznutí.

 • NEHTOVÁ ROVNÁTKA

  Proč nehty zarůstají?

  – špatné stříhání nehtů

  – nevhodná obuv – týká se především dámských bot s úzkou špičkou

  – genetické vlivy

  Zarůstající nehty: vyhněte se chirurgovi, vsaďte na rovnátka!

  Trápí vás zarůstající nehty na nohou? Můžete vyzkoušet převratnou novinku – nehtová rovnátka, díky kterým se vyhnete chirurgickému řešení.

  Zarůstající nehty až dosud řešil pouze chirurgický zákrok, ten ale nic neřeší. Při částečném i úplném odstranění nehtů se velice často poškodí lůžko a nehet vyrůstá deformovanější než předtím, v lepším případě roste úplně stejně jako předtím a opětovně začne zarůstat.

  Mnohem praktičtější a účinnější je tedy použití rovnátek neboli nehtových špon. Jsou to aparátky, které se dávají na nehty u nohou v případě, že zarůstají nebo jsou deformované a způsobují problémy. Rovnátek existuje několik druhů a pro každého je vhodný jiný typ. Některá jsou plastová, některá plastová s drátkem, některá celokovová. Určená jsou pro všechny, které trápí zarůstání nehtů, mají opakované záněty, ale i pro ty, kteří si hodně zastřihli nehet a bolí je to.

  Aplikace je snadná a bezbolestná

  Před samotnou aplikací špony se musí provést přístrojová, tzv. medicinální pedikúra – což je kompletní ošetření nohou. Při ní se vybrousí veškeré ostré části nehtu, nehet se uvolní a očistí a teprve pak se nasadí rovnátko. Pedikúra je příjemná záležitost, která nebolí a při které si odpočinete. Navíc po ní budou nehty perfektně připravené. Samotná aplikace je zcela bezbolestná, pouze u lidí, kteří mají akutní zánět, je potřeba počítat s nepříjemnými pocity. Rovnátka na nehty fungují podobně jako ta na zuby (musí se přestavit celá dáseň), tedy jde o to, že se přestaví postupně celé lůžko, na kterém nehet leží. Rovnátko táhne kraj nehtů nahoru, lůžko má tedy možnost se postupně rozrůst a nehet zpět již nezapadne. Rovnátka se obměňují každý měsíc a nosí se minimálně půl roku, spíše déle.

  • Nezbytnou součástí léčby zarůstajících nehtů je pravidelná přístrojová (nikoli tedy ‚mokrá‘) pedikúra a vyšetření nohou s případným zhotovením individuálních vložek do bot. Zarůstání je totiž velmi často způsobeno přetížením přední části chodidla – tedy je spadlá příčná klenba, nehty a prsty jsou pak utlačované a deformují se!
  • Cena rovnátka je 470 Kč. Vždy se ale připočítává cena za pedikúru, bez ní vám zkušený a poctivý odborník rovnátka neaplikuje!

DEPILACE CUKROVOU PASTOU

Touto depilační technikou, kdy jsou chloupky odstraňovány ve směru jejich přirozeného růstu, se růst chloupků výrazně zpomaluje. Navíc jsou chloupky hned po první depilaci viditelně řidší a jemnější. Depilace cukrovou pastou je méně bolestivá oproti depilaci voskem.

Frekvence opakování depilace je individuální, nicméně v průměru stačí 1x během 3 – 5 týdnů. Pasta je směs cukru a vody, připravená podle starých receptů Blízkého východu. Je hypoalergenní, nezpůsobuje žádné podráždění kůže a není testován na zvířatech. Depilační cukrovou pastu používáme ohřátou na tělesnou teplotu, proto nehrozí popálení pokožky, nevadí křečovým žilám, depilovat se může i diabetik, protože tato metoda nezpůsobuje překrvení. Zásadou depilace cukrovou hmotou je, že pasta obalí chloupky, kolem nich prosakuje do folikulu (kožního póru), který změkčí a uvolní. Proto se depilace stává méně bolestivou. Odstraní pouze chloupky a odumřelé kožní buňky (má exfoliační /vyhlazující efekt) a nenarušuje vrstvu nové kůže. Proto se může používat i při psoriáze (lupence) a ekzémech. Trauma a nepříjemné pocity jsou pro klienta tedy menší. Na stejné místo se lze vrátit i víckrát, nehrozí iritace pokožky.

 • Před depilací

  Před depilací cukrovou pastou je nezbytné

  • Aby chloupky dosáhly délky 4-5 mm. Chloupky jsou totiž tvrdší, zvláště pokud klient používá do té doby holení žiletkou. Pokud jsou tedy delší, típ lépe – snadněji se odstraní. Pro další návštěvu je již postačující délka chloupků 2-3 mm. Čas strávený na depilaci se rovněž zkracuje.
  • Jedinou viditelnou reakci, kterou právě první depilace může vyvolat, je zarudnutí pokožky. To však během 1-2 hodin po zákroku zmizí.
 • Rozdíly

  Pro srovnání předkládáme několik rozdílů (a častých problémů), které přináší depilace voskem

  • Je bolestivější, protože živé kožní buňky se lepí do vosku, traumatizuje se kůže a nepohodlí často zvyšuje vysoká teplota vosku. Mohou se vyskytnout alergické reakce (dlouhodobé zarudnutí, svědění pokožky).
  • Při depilaci voskem se asi 20- 30% chloupků se přetrhne. Výsledek tedy není ideální, protože je třeba minimální délky chloupků 5-10 mm a klientům tak dlouhé chloupky mohou vadit, zejména v létě. Použité vosky zůstávají na povrchu kůže, krátké chloupky k vosku nepřilnou, takže krátké, přetržené nebo zarostlé chloupky nelze odstranit voskem. Vytrhávání chloupků proti přirozenému směru růstu nevyhnutelně vede k velkému množství chloupků přetržených ve folikulu a je tak jednou z hlavních příčin zarůstání chloupků.
  • Výsledek není dostatečně dlouhodobý, protože když je délka chloupků vhodná pro depilaci, dorůstají zároveň již pod vytrhávanými chloupky nové. „Holé“ období se tak zkracuje.